ZZ Leiden haalt Roeland Schaftenaar binnen

ZZ Leiden haalt Roeland Schaftenaar binnen

Het bestuur van Zorg en Zekerheid Leiden Basketball is verheugd om te melden dat Roeland Schaftenaar vandaag een eenjarig contract bij de Leidse club heeft getekend. De 34-jarige Nederlandse international, die recent nog met de Orange Lions actief was op EuroBasket 2022, is de vervanger van Szymon Wojcik, van wie het contract ontbonden is.

Roeland Schaftenaar (geboren 29 juli 1988 in Utrecht) vertrok op 18-jarige leeftijd naar de Verenigde Staten om college basketbal te spelen bij Oregon State. In zijn laatste twee seizoenen bij Oregon State kreeg hij een eervolle vermelding voor het All-Pac-12 team. Hij sloot zijn laatste seizoen af met gemiddeld 10.4 punten, 4.4 rebounds en 2.1 assists.

De 2.11 meter lange power forward begon in 2010 zijn professionele loopbaan bij La Palma, dat uitkomt in de LEB Oro, het tweede niveau in Spanje. Na twee seizoenen stapte hij over naar het Spaanse Breogán. In 2014 trok Schaftenaar naar Griekenland. Daar werd hij voor drie seizoenen ingelijfd door Rethymno Cretan Kings. Na Faros Larissas (één seizoen) en Ionikos Nikaias (twee seizoenen) verruilde Schaftenaar Griekenland weer voor Spanje. In het seizoen 2020-2021 kwam hij uit voor Cáceres, afgelopen seizoen dus voor Básquet Coruña.

De laatste jaren kwam Schaftenaar steevast van de bank, maar dat nam niet weg dat hij geen inbreng had. Zo was hij in het seizoen 2020-2021 bij Cáceres nog altijd goed voor gemiddeld 10.8 punten (57,5% schotpercentage) en 5.4 rebounds.

Met de komst van Roeland Schaftenaar, wiens broer Frank tussen 2007 en 2009 al voor de Leidse ploeg uitkwam, haalt Zorg en Zekerheid Leiden Basketball een brok ervaring binnen. Na vier jaar college kwam Schaftenaar twaalf seizoenen uit in Spaanse en Griekse competities. In zijn carrière kwam Schaftenaar 89 keer uit voor het nationale team.

Schaftenaar is de vervanger van Szymon Wojcik. Het contract van de Poolse speler is ontbonden. “Wojcik voldeed niet aan de verwachtingen die we van hem hadden”, zegt Marcel Verburg, voorzitter van Zorg en Zekerheid Leiden Basketball. “We hadden Wojcik gehaald als back-up center, maar hij acteerde meer als een vier en op die positie hebben we genoeg spelers.”

“Na een paar weken trainen werd duidelijk dat we onze ploeg moesten versterken met een speler die op de 5-positie kan spelen”, legt coach Doug Spradley uit. “We zijn dan ook blij dat Roeland Schaftenaar ons team komt versterken. Hij brengt veel ervaring met zich mee en veel knowhow om een jong team te helpen ontwikkelen. Met al zijn ervaring in de nationale ploeg denk ik dat hij
een geweldige aanwinst voor ons team zal zijn en dat hij in het veld een goede coach zal zijn voor de jongere spelers.”


Reacties

WhatsApp us!